Hakkımda

25 Temmuz 2018 Çarşamba

Yapıyormuş Gibi Yapma, YAP

        Merhaba sevgili okuyucu bugün yine böyle bol sitemin olduğu bir yazı ile karşınızdayım; çünkü aşırı gıcık olduğum bir konuyu anlatacağım.Hazırsanız başlıyorum.

       İnsanlık hali, bazen birilerinin yardımına ihtiyaç duyabiliyoruz.Karşındaki kişi isteğini hakkıyla yapsa sıkıntı olmayacak ama işte kaçı doğru düzgün yapıyor bir düşünün bakalım.Mesela bizim evden örnek vereyim.İş yapıyor oluyorum  o ara bir şeye ihtiyacım oluyor, Ali bana çamaşır suyunu getirir misin diyorum,önce bir oflanıyor seksen saatte o koltuktan kalkamıyor, sonra nerede diye soruyor, dolapta diyorum bekle Allah bekle gelmiyor, kızıyorum hadi artık diyorum, e yok burada diyor!Nasıl yok ya ne demek yok, nerede olacak sanki buzdolabında mı?Bir sinirleniyorum kalkıyorum kendim bakmaya taa taaam orada işte, bahane nee görmedim oluyor.Bu bir, iki, üç hep böyle yani 5 kez göndermişsem bir şey için en az üçünde yok, görmedim, orada değillerle karşılaşıyorum, e gözünle bak bi zahmet di mi!

        Bu sadece bir örnekti bak, başka birinden iş istiyorum tamam diyor, bekle bekle yok saçma sapan bir sonuç.Ya çok mu zor işini hakkıyla yapmak, ha yok ben yapmak istemiyorum diyorsan söyle karşındakine ya, tamam ona da kızarız belki; ama saçma sapan sonuçlarla karşımıza çıkmanızdansa yapmıcam demek daha mantıklı yahu.Gerçekten darlanıyorum, nefret ediyorum böyle işlerden ya doğru düzgün yap ya da yapma.Ne kendini yor, ne de karşındakinin zamanını al o kadar basit.

15 yorum :

 1. Haklısın Meltemcim, haklısın. Yerden göğe. İnsanlar böyle işte.... :))9

  Bak asıl ne yazmalıyım. Bizim burada SAĞANAK peyniri dendiğinden peynircimizde, saganakiyi anlamamışım ben. Oysa sabahları kızartmasını bir güzel yediğimiz sert -soyadınca-, yuvarlak peynir.

  Bir şarkı klibi bile koymadığına göre...
  Seni çok kızdırmış Ali gerçekten :)))))))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet o işte galetayla kızartılıp üzerine bal dökülüyor, demek türkçe karşılığı sağanak peyniriymiş hemen bunu sordurmalıyım, araştırmıştım değişik bir isim bulmuştum ben.Ali beni hep kızdırıyor ya, ne zaman iş versem sonuç böyle oluyor genellikle, neyse 2 hafta boyunca evde olmayacak sinirim yatışır artık

   Sil
 2. Ali için diyeceğim yok; ama madem bu kadar üzüyorlar seni gereğini yapa o halde!!!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kimsye iş buyurulmuyor valla sonunda kendimiz yapıyoruz, artık söylemektense kendim kalkıp yapıyorum :S

   Sil
  2. Eh, gereğini yapmışsın.
   :)))

   Sil
  3. napiiıımmm ki başka :)

   Sil
 3. Kurda sormuşlar "Ensen neden kalın?" "Kendi işimi kendim yaparım" demiş. Benim hayat felsefem bu. Kimseden bir şey istemeden kendi işimi kendim görüyorum ki sinirlerim yerinde kalsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle valla insan daha az yoruluyor kendi işini kendi yapınca

   Sil
 4. Sadece evde değil hemen hemen her yerde durum aynı. İnsanlar hayattan bezmiş gibi davranıyorlar. Enerjileri yok , istekleri yok....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sanki çok önemli şeyler istiyoz ha hayat memet meselesi, herkes bi acaip valla

   Sil
 5. hepimizin başına geliyor galiba:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir iki değil ki işte, elalem milletin eşeğini türkü söyleyerek arar hesabı

   Sil
 6. Annem bu anlattığın duruma "Tembele iş söyle, sana akıl öğretsin" derdi. :))))Çok haklısın sitem etmekte.

  YanıtlaSil