Hakkımda

21 Temmuz 2018 Cumartesi

Sohbetimsi

        Biraz bana harekete göre muamele yeteneği ver Allah'ım.Beni kıran insanlara acımadan ayy banane deyip geçeyim.Bunlar insaniyetten tabi de, şu insaniyet bir bende mi var sanki.Meltem'i kır çarp ondan sonra bir şey yokmuş gibi devam, oohh ne ala.

         Rüyamda bi süredir görüşmediğim birini gördüm, ters bir şey oldu sabahına korkarak uyandım, zaten sabaha karşı bahçe fıskiyelerini açtılar o da sebep oldu korkmama, ay acaba başına bir şey mi geldi diye, banane diyemiyorum ki, gamsızlık mı yüklesek acaba bana.

         Bir de canım aşırı saganaki istiyor nedendir bilmem.O ne diye sorarsanız bi yunan ara sıcağı.Yani ben de saganaki ile büyümedim sonuçta, ilk kez Yunanistan'a gittiğimde yemiştim, hatta masada 4 kişi olmamıza rağmen hepsinin hakkını yemiştim, toplasan da 3 4 kez anca yedim zaten; ama bir aklıma düştü 2 gündür saganaki istiyorum diye dolanıyorum ortalıkta, deli miyim neyim bilmiyorum, yani pek normal olduğum söylenemez de neyse.

        Sıkılıyorum çokça, bu havalar bastı.Bana yakın çevreler depresyonda olduğumu iddia ediyor, bir gönderin bakalım beni tatile o zaman neler olacak görelim.Kız kıza tatili ucundan kaçırdım zaten ona da dertliyim,oofff kafayı ne yana çarpıyorduk

18 yorum :

 1. Olmaz. Bunlar senin kuruntun kesin. Meltem değişmesin. O zaman ortada Meltem kalmaz.

  Saganakinin tarifi? İnternetten bakmayacağım. Belki senin anlatacağına uymaz. Kesin bizim yemeklerden biridir. Adı başka tabi.

  Rüyanda ne gördün?
  <3 .

  YanıtlaSil
 2. Olmaz. "Banane" demek olmaz. :))))))))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya ama gerçek Meltem'in kıymetini bilmiyorlar, şeker gibi insanım oysa ki.Ya yok bizde olan bir şey değil, ha ballı böreğe benziyo ama değil.bir çeşit yunan peynirini galeta unu ile kızartıp üzerine bal döküyorlar, anlatınca pek iyi gelmiyor kulağa; ama tadı enfeess

   Sil
  2. Az çok anladım. sagamnakiyi.

   Sana ondan da güzelini, lezzetlisini söyleyeyim. Tatar / Kafkas yemeği. Eskişehir ve Bursa'da epeyce var. Ankara'da da yapılıyor. Ballı kaymaklı gözleme. Harika. Kesin saganakiyi unutur, "o da neydi acaba?" dersin.

   Senin kıymetin biliniyordur da sen bilmiyorsundur bilindiğini :))))) :))))

   Sil
  3. evet ona da aşığım çok seviyorum yemeyi :) bilmem öylemi ki yahu

   Sil
  4. Ballı kaymaklı gözlemeyi daha çok seveceksin, eminim.

   Öyle öyle... Ama ben bildiğim ortam, buradaki ortamı kast ediyorum yalnızca. Gerisinden emin değilim tabii :))) Lafım buradan dışarı değil yani. Burası için :)))

   Sil
  5. Biliyorum ballı kaymaklıyı 😋😋😋 böyle tatların hastasıyım valla sevmeyen sevmediğiyle konuşmasın da rahat edelim bence:)

   Sil
 3. İnsanların ya da insancıkların canı cehenneme diyebilmeli insan bazen. Gerçi bende diyemiyorum ya çoğu zaman. Demek lazım ama.
  Bu arada yunanistana gitmeden saganaki yiyebilirmisin bilmem. Cidden zor durum ya (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bulunmaz bir derde düşmüş hissettim kendimi bir an :s Allah başk dert vermesin amin :)

   Sil
  2. Aminnnn (: Ama eğer internette tarifi varsa ve eğer yapabileceğin bir şey ise yapmayı dene bence (:
   Hem Yunanistana gitmekten daha kolay (:

   Sil
  3. Yunan peyniri lazım ama hellimle de olabilitesi var gibi bence

   Sil
  4. ahhah (: olabilitesi var ise denemekte fayda var (:

   Sil
 4. Sohbetimsi güzel olmuş. Bence bunu seri yapmalısın. Sohbetimsi-2, Sohbetimsi 3 gibi.

  YanıtlaSil
 5. Saganaki'yi ilk defa duydum, merak ettim. Bulamaz mıyız ki :D

  YanıtlaSil
 6. Samimi itirafları çok severim. Kesin depresyondur bazen ben de böyle oluyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) teşekkür ederim, sanırım öyle 😄

   Sil