Hakkımda

16 Nisan 2018 Pazartesi

Stressiz Sınav

       Günaydın, sendromsuz haftalar efendim.Bu cümleyi yazdım kalktım çay aldım geldim ne yazacağımı unuttum:sMazur görün hem dün erken uyandım sınava gittim, hem şehir dışından misafirlerim vardı onları gezdirdim hemi de Ali 3 gibi şehri terketti, ses yapınca uyandım daha da uyuyamadım, e o kadar mazeret yeter bence.

        Daha önceden söylemiştim, işte 2. üniversiteye kaydoldum haftasonu da sınavlar vardı.Ben kitapları sınava 2 gün kala aldım; ama işte o zamanda çalışasım gelmedi.Neyse efendim cuma günü aklıma geldi benim ne kalemim var ne silgim, sınava gideceksin kızım dedim kendi kendime, gitmeyi en sevdiğim yerlerden biri olan kırtasiyeye gittim ve azıcık kendimi kaybettim; çünkü kalemler boyalar kitaplar bayılıyorum  ya kırtasiyelere.Neredeyse her kalemi inceledim diyebilirim, yanımda üniversiteden arkadaşım da vardı, kalemlerin başında sınıfta yaptığımız şebeklikleri konuştukta konuştuk, en sonunda kurşun kalem silgi açacak aldım çıktık, tabi eve gidip görünce aklıma geldi, benim zaten 10 numara bir kalem setim var, yurtdışından çocuklara diye alınıp, içimin onlara hediye etmeye el vermemesi üzerine çekmecemde tuttuğum set, bakınız şekil A-B :)

         Neyse efendim gittim sınava, aynı gün 4 sınav iyi iyi dedim ben bunları yarım saate bitirir çıkarım; ama derslere dair ne biliyosun diye sorsalar havaya bakar çıkarım.Açıköğretim sınavlarına giderken bile telefon yasakmış hala, her şeyi arabada bıraktım, kimlik sınav giriş belgesi kalem silgi aldım gittim, sınıfa girdim ve GÖZÜMDE CANLANDI KOSKOCA MAZİ!.Sınıfa baktım vay anasını ya dedim özlemişim; ama ben ki zaten kısa boyum var ona rağmen lisedeki tekli sıralarımz küçük geldi :)Ben yarım saate çıkarm diye düşünmüştüm; ama tahtada her sınavın yarım saat sürdüğü 2 sınav arası yarım saat boşluk olduğu yazıyordu, bi oflandım;ama açıklama yaptı görevliler, tüm sorular yani 80 soru tek kitapçıktaymış, ilk yarım saat geçer geçmez isteyen bitirebilirmiş.Ha bi de sınıfa görmeden önce yol boyunda gördüğüm herkes ders çalışıyordu, ellerinde notlar ezber yapıyorlardı, bense elimi kolumu sallaya sallaya geldim.Etrafa baktım insanlar stresli, en son LYS de yaşadım bu stresi sanırım; ama böylr gamsız olmak keyfi okumak çok iyiymiş yahu.Çalışmasam da genelde mantık yoluyla cevapladım soruları, bakalım kaçı doğru:D Ha bi de gereksiz bir sistem 4 yanlış 1 doğruyu götürüyormş üniversite sınavına mı giriyoruz kardeşim.Cumartesi keyifliydi geçerim diye düşünüyordum; ama pazar günkü sınavlardan resmen GİTTİM - KALDIM-GELDİM.Ezberci sisteme karşıyım, sorular hep şu şekilde bi cümle verilmiş, bu yaklaşım tarzı hangi düşünüre aittir, vay efendim aşağdakilerden hangisi diğerlerinden farklı bir düşünceye sahiptir falan da filan, kim ne demişe takılıyoruz, niye demiş diye sorsana :)Zaten öyle 2 soru da vardı, önemli olanın niyet olduğunu düşünen dal ve de önemli olanın sonuç olduğunu düşünen dal:)

        2. üniversite biter mi bitmez mi belli olmaz ama madem gençliğime döndüm, lunaparka gideyim dedim ve de sonuç


14 yorum :

 1. Bende 2. Kaydolmuştum ama derslerin içeriği çok istediğim gibi olmadı diye bıraktım ya :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim bölüme az biraz benziyor ama ezber sormak ıı ııh tabi ki hatırlayamıyorum, çalışsam da yapamam sevmem ezberi bana mantık ve matematik lazım

   Sil
 2. Ben de sınavdan önceki gün bakıyorum sadece açıköğretim derslerine. Ama dediğin gibi çok ezber konusu var. Ticaret hukukunu normalde üniversitede aldığım için tekrar çalışmayayım dedim; ama oradaki ezber ne varsa sormuşlar kalakaldım. :D Ama neyse geçecek kadar yaptığıma eminim hepsini. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende işte geçerim yeaavv diye gittim ; ama sonuçlar aaaooo heral, ben geçmem hepsinden sanmıyorum ya :)

   Sil
 3. Ben de 3.üniversiteyi okuyorum.Çok sinirlendim ön lisansını alıp bitirsem mi diye düşündüm ama sonra 3.ve 4.sınıf Sosyoloji derslerine bakınca zamana yayayım dedim :) Hepimize geçmiş olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim de 2 ; bi düşündüm neden okuyorum diye :)

   Sil
 4. Insallah bitirirsin canim. Ben de kirtasiye alisverisine bayiliyorum 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaaa ben yorumları çok geç görmüşüm:s çok teşekkür edermm

   Sil
 5. Merhabalar yazınız gayet başarılı bu arada blog dünyasında yeniyim hepinizi davet edip bloglarıma bakmanızı rica ederim. Bu arada sizi GFC den takibe aldım banada beklerim.
  cagdasipekk.blogspot.com

  YanıtlaSil
 6. Bir romanda okumuştum. Gerçek hayat hikayesi. Onlar ısrarcıymış. İlle yedirecek, içireceklermiş. Eğer ısrar etmez, günlerce bir misafiri abartılı halde ağırlamazlarsa bu, onların gelenleri
  sevmedikleri anlamına gelirmiş. Bu yüzden servetlerini kaybeden racalar varmış.

  Kitap, Saraydan Sürgüne. Yazar, Kenize Murat.
  Hindistan yazıları okuyacağız anladım Kasım filan gibi :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. onu da not ediyorm okuycam, hindistanda geğirmen lazım bi de yemeği sevdiysen derler; ama ben hiç görmedim orda :D gelecek yazılar daha

   Sil
 7. Off ordaki bagiran sen misin yoksa 😂 ya fırlatır gibi yapioya ben orada bir an dedim ki kesin benide atti 😂 neyseki hala ordaydim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben bağrınmadım ama yanımdaki durmadan salavat çekti:D

   Sil