Hakkımda

20 Mart 2018 Salı

Sanırım Aptalım

        Mutsuzken kendime en çok sorduğum sorulardan biridir 'ben aptal mıyım'.Neden öyle bir soru soruyorum; çünkü kendimi yaşadıklarımı , yaptıklarımı sorguluyorum.Ben ne yaptım da şuan böyle mutsuzum diye diye içimi yiyorum.

         Evet sevgili okuyucu çoğu zaman aptal olduğumu düşünüyorum; çünkü beni bu hayatta mutsuz eden şeylerin başında sürekli yaptığım yanlışlar ve benliğime yaptığım saygısızlıklar geliyor.Çok kararlı dirayetli bir duruş sergileyemiyorum, bu benim doğrum sağa sola sapma kabul etmiyorum diyemiyorum, aslında diyorum da uygulayamıyorum, sonrasında bu durum bana zarar verince mutsuz oluyorum işte.Her durumda kendimi ifade etmeye çalışıyorum, anlaşılmayınca bazen tırnaklarımı çıkarıp şuursuz bir şekilde saldırıyorum; ama sonuç alamıyorum tabi ki.Düşündüm de bu dünyada en çok istediğim şeylerden biri de anlaşılmak; çünkü söylemek istediklerim anlaşılmayınca deli oluyorum, hele ki dediğimi anlamayıp, sallamayıp başka konular açmak, yani nasıl tabir etsem, bir sinir dalgasına kapılmama sebep oluyor.

        Ben karmaşık bir insan olduğumu düşünmüyorum, alttan alta laf sokan bir şeyi söyleyip aslında başka şeye dikkat çekmeye çalışan biri değilim, ne diyorsam, ne hissediyorsam odur, değişik bir şey aramak boşuna.Ben koşulsuz sevip müsamaha gösterenlerdenim, yani birini gerçekten sevmişsem kızsam da kıyamam hemencecik sinirim geçer.Bunu bazıları aptallık zannediyor ve kullanmaya çalışıyor, ne bileyim belki de aptallıktır o kadarı.Sizce ?


20 yorum :

 1. Şu şarkının güzelliğine bak. Ritim, ezgi ve elbette Nil. Şöyle bir silkelen ve kendine gel. Ne aptalı yahu :) Sen busun, biriciksin, teksin. Bu senin tarzın, dilerim bir gün seni daha çok insan ya da anlamasını istediklerin anlar :) Neşeli sevgilerle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) teşekkür ederim canım benim, mutlu anlar biriktirmeye çalışıyorum; ama sanırım bazen sekteye uğruyorum

   Sil
 2. Sen kendini ne kadar parçalasan da senin anlattıkların karşıdakinin anladığı kadardır. Bu nedenle kendine haksızlık etme. Kimseyi de takma. Yoksa kafa gider elden. Bu kadar ince düşünme. Hayatı yaşamaya bak. :)

  YanıtlaSil
 3. Ah, Meltem'ciğim benim yaptığım aptallıkları madde madde saysam şaşar kalırsın. Bazen kibarlıktan yazdığın üzere kendi doğrularımızı es geçiyoruz ama haklısın etmemeliyiz, birinin yanlışını, yamuğunu görünce bir daha şans verme diyorum mesela ama yine yapıyorum. Yalnız değilsin yani eğer teselli olursa...:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. zaten başkasının yaptığı yanlışları kolayca görüp ne yapıyorsun aptal olma diyoruz; ama konu bize gelince tam bir kör oluyoruz ablam, işte körler sağırlar birbirimizi ağırlıyoruz :)

   Sil
 4. Duyguyu buldum yazdıklarından.Çoğumuzda olan değersizlik duygusu.Bununla ilgili olumlamalar yapman ve kendinin değerli olduğunu hatırlaman gerek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. EVEET!Anlatmak istediğim oydu aslında, değersiz görülmenin ne kadar üzdüğü

   Sil
  2. Bulduysak,çözüme yönelim öyleyse :) En zoru bulmaktır aslında :)

   Sil
  3. dinliyorum sayın danışılan :)

   Sil
  4. Danışılan denmez ona danışman denir :) Dedim ya olumlamalar kullan değerlilikle ilgili.Mesela her gün kendini değerli hissedeceğin bir tane bir şey yap.Pratik olarak ilk aklıma gelen bunlar :)

   Sil
  5. aklıma glmedi, danışan kime danışır diye düşündümm prartik zeka aklıma danışılan geldi :D yapıyorum olumlamalar

   Sil
 5. allam düşünmesene yaa böyle, sen aptalsan hepimiz aptalız vee herkesin aptal olduğu yerde hiç kimse özel olarak aptal olamaz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aptal olmayan sürekli aynı hatayı yapar mı üstelik her seferinde aynı sonuçla karşılaşıp

   Sil
 6. Bir çok insanın yaşadığı bir durum bence bu! Çünkü en büyük sorunumuz birbirimizi dinlememek. Daha iletişimin başında hata yapıyoruz. O yüzden kendini suçlu hissetme. Aynı hataları hangimiz tekrarlamıyoruz ki hem😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. valla ben kendimi dinletebilmek için destanlar yazıyorum, kafa almayınca iyice delirip arıyorum, karşımdaki öküz olunca ne için uğraşıyorum sanki deyip koyveriyorum.çoğumuzun sorunu anlamak için dinlememek; bunu yapan herkesin de başına gelir inşallah, sonra aklına dinlemedikleri gelir ÇOK AMİN

   Sil
 7. Insan ne isterse onu anliyor istedigin kadar anlat. Sorun sende degil bence 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen , insan anladığı kadar işte

   Sil