Hakkımda

9 Şubat 2018 Cuma

Basamakmışım Meğer

      Bazı insanlar vardır, amacına ulaşmak için her şeyi yaparlar.Hani derler ya aşkta ve savaşta her şey mübah diye, aynen öyle davranıyorlar.İnsan hayretler ediyor, takdir edesin geliyor bazı çabalar karşısında; ama ne zamanki sonuca ulaşıyorlar tata taa taamm, gerçek yüzler ortaya çıkıyor.

      İnsan yanılmak istiyor bazen, özellikle karşısındakini sevince.Bu uğraşlar bu çaba kendisi için sanıyor, bir araç olduğunu farkedemiyor ya da kondurmak istemiyor.Suç kimde bu durumda, kullananda mı kendini kullandırtanda mı?Ben hep kullanılan bir insan oldum; çünkü istediğim kadar kararlı olayım, karşımdaki benden özür diledi mi ya da üzgün olduğunu az belirtti mi yumuşuyorum, sert kalamıyorum soyadımın aksine.Bazı zamanlar olmayı isterdim dediğim dedik, doğrularından şaşmayan biri; ama her zaman öyle olan insanlar da bana çok can sıkıcı geliyor.Bir gün ,eskiden çok yakın olduğum birini çok özledim, normalde de özlüyordum; ama artık taşma noktasına geldiğimde aradım, konuşabilir miyiz dedim, bana demediğini bırakmadı, ağlattı bir sürü, tamam dedim o zaman demek ki hiç değerim yokmuş artık, bundan sonra ben de oralı olmayacağım ve bir gün bir mesaj geldi karşı taraftan.Canımı o kadar yakmıştı ki ben de onun gibi olacağım dedim, umursamayacağım; ama yapamadım, özür de dilemedi hani; ama tepkili olmam ne kadar sürdü söylememe gerek yok herhalde, tahmin edersiniz ki minimum ve sonuç ne oldu biliyor musunuz, benimle işi bittiğinde yine o değersiz Meltem oldum.

       Beddua etmem ben, biliyorum dönüp dolaşır beni bulur.Hep aynı şeyi söylerim ama,  keşke bana yaşatılanları aynı şekilde karşı tarafa yaşatabilsem ve böylelikle yaptıklarının farkına varsalar.Ben susarım böyle zamanlarda, ağlarsam da kendi kendime ağlarım, kimseden teselli beklemem; ama sizden bir ricam var, kendi amaçlarınız için başkasını ezmeyiniz.

   

19 yorum :

 1. Kendini kullandıranda suç Bu arada Kendini değersiz hissetme benim için değerlisin Başkalarını bilmem o yüzden bırak o kendi oyun bahçesinde oynasın üzülme.... Sen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. saol yine beni şaşırtmadın:) hep dan dan dan vur suratıma :D ayrıca daaa teşekkür ederim Mayıscığııımm,sen de benim için değerlisin:)

   Sil
  2. hahahhahahahhaha ne yapayım bea Tamam biraz daha politik yaklaşıcam sana canım cicim balım pörtüm böceğim tatlım kıymetlim :))))) hahahhahahahahaha oldumu

   Sil
  3. yok yok ben artık sadece gerçekleri duymak istiyorum

   Sil
  4. :))) O deli benim işte gel beraber konuşalım yine :)

   Sil
 2. Katılıyorum Meltem'ciğim, kabahat kendini kullandırtanda. Ben bunu son kedi olayından öğrendim, ben şımarttım, ben tepeme çıkarttım, o utanmaz kadın da artık beni kullanmayı kendinde hak olarak gördü! Kimseye ikinci şans vermeyeceksin, bunlar sana da, bana da, okuyanlara da ders olsun. Üzülme Meltem'ciğim. Bedduaya gerek yok, Allah herkese gönlüne göre versin de yeter...:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yine hata bende:) ooff ya bi haklı olamıyorum şu hayatta, senin kedi olayı cidden yani olaydı

   Sil
 3. Maalesef bazı insanlar çok rahat insan kullanıyorlar, açık sözlüyüm diyerek kalp de kırıyorlar. Geçmiş olsun...

  YanıtlaSil
 4. İnsanlara özellikle de erkeklere çok güvenmeyeceksin yoksa çok üzüluyorsun. Bu da benim hayat tecrübem 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim, hemcinsinizlerini siz daha iyi bilitsiniz ne diyim

   Sil
 5. Eskiden ben öyleydim ama artık yok. Ben değerliyim diyorum. Sende öyle de ve hisset. Sen üzülünce kimse seninle üzülmüyor. Sen değerlisin. Önce sen bunu kabul et. Bundan sonra hayatında gerçek dostların olması dileklerimle :) Sevgiler canım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. diyorum, hem de çok çok kez.Çooook AMİN , öpüyorum

   Sil
 6. Hiç bu kadar merakta bırakılır mı?
  Ortalarda görünmeyince sen, ben meraklandım elbette :)))))

  İnsan kullanmak bir sanat olmalı. Bilenlerin becerebildiği bir şey gibi geliyor bana. Birinden bir şey istemek en zor şeylerden. Karşıdaki insanların nasıl olduğu bilinse de bilinmese de. Herkes sırf yardım amaçlı değil. Hele şimdilerde insanlar çok farklı.

  Kesinlikle söyleyebileceğim şey, hiç bilmediğim bu olumsuz sanatı hiç mi hiç öğrenmesin kimseler. Sen zaten bilmiyorsun, sorun yok :)))))

  Sen iyi ol da, onlar fırsatçı olsa bile sadece bir kez kullanabilir, en fazla iki. Ve değerli, değer verilen, yerine biri asla konulamayacak birini kaybetmek en kötü şey. Kaybeden aslında hep karşıdakidir yani kullanmaya eğilimlilerdir böyle zamanlarda.

  Di mi Meltemmmm? :)))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. seni hep merakta bırakıyorum :) kesinlikle bir sanat, kalpsiz işi, ben yapayım desem 2 dakika sonra yumuşarım ben üzülürüm; ama bazıları için kendi mutluluğundan önemli başka hiçbir şey yok.Ben birinden bir şey istemeyeli uzun zaman oldu şükür.Bence de öğrenmesin kimseler, başkasının hayatını ihlal edip özerklik yaşamasın kimse.malaesef kendimi kullandırmam bir değil iki değil, biliyorum benim hatam, inanmamalı güvenmemeliyim, mesela önceki akşam okuldan asla konuşmadığımz bir kız beni eklemiş instagramdan, yanlşlla basmıştır diye çekmesini bekledm bir saat çekmedi, heralde pişman oldu çocukluklar için dedim kabul eetim, taak engelledi sonra:)ben karşıdakinin kaybettiğini görmedim hiç biliyor musun

   Sil
 7. Engellemek moda ama. Aslında bir şey söylemek de bir yerde. Ama açık açık söylenmeyen her şey gibi anlaşılmaz. Bence o ilgi bekliyor senden :)))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne ilgisi yaa, uyuz kız.arkadaşlara ekran fotoğrafını gönderdim hemen bir gıybet yaptık :D

   Sil
  2. Muhabbetinize, bakış açınıza bayıldım :))))))))))))

   Sil
  3. ama o kızın beni eklemesi başlı başına olaydı :D en çok nefret ettiği kızlardan biri bendim, bizse onunla, salak hareketleriyle dalga geçiyorduk, ona göre hepimiz sevgilisine bakıyorduk :D

   Sil