Hakkımda

26 Ocak 2018 Cuma

Konuşmayanlar

Konuşmayı unutmuşum sanırım sayın okuyucu, ben ki pazarlamacı Meltem resmen konuşmaya üşeniyor ve bunun farkında olmuyordum.Arkadaşım bir konu ile ilgili bana mesaj attı, onun üzerinden bayağı bir mesajlaştık, sonra dedi ki farkında mısın yan yanayken bu kadar konuşmuyoruz, konuşmuyorsun daha doğrusu, mesajlaşırken daha iyisin, bi düşündüm valla ya dedim.Son zamanlarda arkadaşlarımla buluşuyorum mesela, elimde ya telefon var oyun oynuyorum ya da dinlemeyip her şeye kafa sallıyorum he diyorum, fotoğraf çektircezya ama hemencecik 32 diş modunda acayip adapte oluyorum:)Zamanında çok mu konuştum ki , çok mu yoruldum, bir dinlenmek mi istiyorum acaba, bilemedim,iyiyim ama sorun yok.Bi olay duymuştum kadının biri insanlarla muhattap olmamak için 20 küsür senedir kör taklidi yapıyormuş, ay ona mı benzedim acaba ben?(Haberi atamıyorum telefondan yazdığım için ekleyemedim fotoğrafları)Tamam ben bıkkınlıktan konuşmuyorum ama siz de lanet telefonlar yüzünden artık eskisi gibi sohbet etmiyorsunuz kabul edin


8 yorum :

 1. valla çoğu insan öyle elde telefon ,gözler ekrana yapışık.En çok genç çiftlere üzülüyorum.Bir yerde başbaşa oturuyorlar mesela,kafede felan, ikiside telefona dalmış ayrı dünyalarda.Nerede o elele dizdize oturan gençler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, fotoğraf çekmekten milleti takip etmekten kendilerine bakamıyorlar:s

   Sil
 2. ne yalan söyliyim birgün bende vapurda yanımda çok konuşan teyzeler var diye duymuyor numarası yapmıştım :) Gerçi ondan sonra da teyzelerin vah vah pekde gençmiş sağır mı bu kızcağız laflarına vizdan azabı çekmek zorunda kaldım :)

  YanıtlaSil
 3. Telefonlu uzun uzun, saatlerce konuşmak bana göre değil, bir kere yoruluyorum, mesaj yazmak filan bile çok yoruyor, çay, kahve olsun tatlı tatlı sohbet edilsin eskiden öyleydi ne güzeldi...:)))
  eline sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskiden güzeldi, valla ben de artık zamanelerdenim eski sohbetler kalmadı

   Sil
 4. Reklam içerik olarak, çayın eşlik ettiği sohbetlerimizi hatırlatması açısından güzel. Yaş almış insanlar sohbetin zenginliğinin farkındalar ama ya gençler... sanki klavyeşör olarak doğmuşlar, sürekli yazmaktan sıkılmıyorlar, tüm ifadeler de orda tabii..
  Ben sıcak bir dokunuşu hiç bir şeye değişmem :)
  Sizin de sayfanızı çok beğendim, takipteyim. Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen ben çok sevdim reklamı, gençler düzgün arkadaşlık kuramıyorlar resmen, hep sosyal medyadan konuşuyorlar.teşekkür ederim ayrıca :)

   Sil