Hakkımda

2 Ocak 2018 Salı

İyi Huylarım - 1

   1 Ocak sabahı uyandım aa aa her şey aynı, hiçbir şey değişmemiş, savaş bitmemiş, herkes birbirini sevmemiş, olur mu amaa o kadar şey dilemiştim, bildiğin hiç oldu :)Şaka şaka tabiki de ansızın dünyanın pembeye boyanacağını düşünmedim, ne yazsam ne yazsam diye düşündüm, kendimi pohpohlayayım bari dedim, iyi özelliklerimi yazayım, siz de beni şımartın tamam mı, mutlu edin, mutlu olun felsefemiz bu olsun, bulaştıralım:)   1.Hoşgörülü bir insanım, yani hemen yargılama yoluna gitmem, dinlerim anlamaya çalışırım.
   2.Uyumlu bir insanım, sırf ben sevmiyorum diye arkadaşlarımın sevdiği ve beraber yapmak istediği aktiviteleri baltalamam( bazen surat asabiliyorum; ama yapıyorum)
   3.Bana yapılan iyiliği karşılıksız bırakmam, yapabileceğim bir şey yoksa hediye alırım :)
   4.Bana ne yapmış olursa olsun karşımdakine beddua etmem, sadece ne yaşattıysan yaşa derim ya da Allah görüyor, o bilir ne yapacaığını :)
   5.Kin tutmam, ani bir şekilde sinirlenir sonrasında unuturum(bazen 1 saatten az bile sürüyor)
   6.Yediğim çanağa pislemem, artık uyuşmasakta daha önce ekmeğini yediğim, iyiliğini gördüğüm insana nankörlük yapmam.
   7.Yaşananlara saygı duyarım, ister eski sevgili, ister eski bir arkadaş olsun, yine de yaşadığımız güzel günler hatrına saygı duyarım, inatla kötüleri hatırlamak istemem ve de kötülemem.
   8.Yufka yürekliyim, çok kızsam da kıyamam kimseye.
   9.Paylaşmayı severim, ihtiyacı olana bir eşyamı vermenin yanı sıra çok isterse hediye de ederim(kardeşim ısrarla kot ceketimi istiyor; ama vermiyorum aynı zamanda, para verdim git al dedim banane :D )
   10.Kötülüğe kötülükle karşılık vermem, susarım.
   
   Tabiki de daha çok iyi tarafım var:D Bugünlük 10 tanesi ile idare edelim, daha sonra tekrardan kendimi över, şımartırım.Ha kötü özelliklerim de var; ama şuan yazasım yok:) Bir de kötü huylarını kabul etmek erdem işi yani, ben de erdemliyim şimdi Allah var:) ama hayııır bugün değil sonra yazacağım.

   Noel baba gelmedi bu sene, sanırım videodaki abi engelledi, puuu sana abi hediyeden ettin bizi :)16 yorum :

 1. bravo valla :) Kötülüğe kötülük etmemek susmak zor bir durum . Kendim için düşündüm de mümkün değil sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaptığım kötülüğün bir gün bni bulacağını düşünüyorum o yüzden Allah'a havale ediyorum, bir de çok kırılmışsam eğer susar ağlarım

   Sil
 2. gayet tatlı tatlı okudum, ne güzel insansınız dedim :) Sondaki abiyi görünce gülme krizine girdim :) Dilediğinizce bir yıl olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) teşekkür ederim çook çook.abi tam kopmalık, hepimize iyi seneler olsuuun

   Sil
 3. Tebrik ediyorum Meltem'ciğim, ideal insan özellikleri bunlar, kin tutmamak, kötülüğe kötülükle karşı vermemek, yediği çanağa pislememek...ben de kötülük yapanlara 'Allah gönlüne göre versin" diyorum inan yetiyor:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ay ama versin Allah hakettiğini ya lütfen :) ben susuyorum asaletimden :D tamam herzaman susmuyor olabilirim :) teşekkür ederim Müjde ablacığımm, böyle şeyler duymak için, kötü huylarımı yazmadım :D

   Sil
 4. Sahi unuttum damdaki kemancı gibi bu da damdaki deli galiba:)))Allah akıl, fikir versin:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) dama bir iş için çıkmış, çıkmışken de öyle bir video çekmiş; ama yani çok komik :)

   Sil
 5. Ben en çok nankör olmamanı sevdim:) En sevmediğim insan tipi nankörler çünkü. Kötülüğe karşı susup içine atma ama kendine zarar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nankör olmam, bazen içine atmaktan başka bir şey yapamıyor insan özellikle nankörse eğer karşıdaki

   Sil
 6. keşke iyi yönlerimi böyle sıralayabilsem dedim ve hemen karşıt bi hal aldım. şöyle ki,

  1-hoşgörülü bir insan değilim, yapılan hataları hoş görüp geçip gidemem asla, mutlaka söylemem gerekir. yoksa içim içimi yer. :(

  2-uyumlu bir insanım fakat istediklerim yapıldığı sürece :) yapılmadığı an en çekilmez en uyumsuz insan olabilirim.

  ay devam etmek istemiyorum, kendimden nefret edebilirim :( okudukça mutlu oldum, iyi insanlar hep çoğalsınlar istedim. :)
  Ama evet, en güzeli de nankör olmaman. Sanırım benim de listede tek iyi yönüm bu olsa gerek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ayyy nasıl şımarıyorum, nasıl şımarıyorum :D ya kendimi velinimet sandım şuan; ama öyle değil :D hoşgörülüyüm ama nelere aa tamam dediğime bazen ben bile şaşıyorum, ya ben de çekilmez biri olabiliyorum idare ediyor etrafımdakiler, yapıyorum ama surat asıyorum, alıştılar bana :)
   insanlar nankör olmasın bana yeter gibi ya :)

   Sil
 7. Çok da yufka yürekli olma canım benim.Sömürürler valla :( Kendim için de söylüyorum,iyi niyetim ve duygusallığım öyle çok sömürüldü ki :( Dengeyi bulursak kendimizi de korumuş oluruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nasıl sömürüyorlar hem de nasııııl; ama salaklık bizde ne diyim.ben dengeyi kurmaya çalışıyorum, hergün kendimi telkin ediyorum

   Sil
 8. 5 haric hepsi banada uyuyor 😁 kin tutarm ama zararsiz kin. Suratina bakmak istemem. Ölsn bitsin demem ama 😁 i yi errr kralicesiii meltemikooossss 😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haa şimdi düşündüm de bende de zararsız kin olabiliyor ya; ama o kötü değil ki bence, hem kin bile değil.iyiyiz iyi :D yakında kötü huyları da yazayım gömersin :)

   Sil