Hakkımda

31 Aralık 2017 Pazar

Mutlu Yıllar

   Bugün her yerde 'son' paylaşımları vardı.Vay efendim 2017nin son toplantısı, son iş günü, partisi bilmem nesi.Yahu son kelimesini sorguladım, o kadar yani.Biliyorum son diye tadını çıkarmaya çalışıyorsunuz; ama üzülmeyin gençler 1 gün sonra yeni yıla giriyoruz diye bir şey değişmiyor, ha bazılarımız miladım olacak diyor, hatta hedef tablosu yapıyor yeni sene için, yapınız yani hırslandırabilir.

   Bu sene de yılbaşı kutlayan gavurdur, vay efendim Hristyanlar Ramazan kutluyor mu, ondan sonra kurban kesiyor mu diye yırtındılar da yırtındılar, amaaan diyorum alıştım artık bu kesime,laf anlatmaya bile çalışmıyorum.Noel 25 Aralıkta laa cahiller diye yırtınıyordum önceden; ama nee hahaayt.Bırakın kutlama yapmak isteyen yapsın ne var, biz yeni senenin gelişini sadece 31 Aralıkta kutlamıyoruz Hataylılar olarak, hicri takvim 14 gün geriden geliyor ya hani, hah işte sırf o yüzden 14 Ocakta bi daha yılbaşı kutluyor hatta normal bir bayrammışçasına hazırlıklar yapıyor küçüklere para veriyoruz.(ben ısrarla büyüklerimden almaya devam ediyorum).

   Boşverin gençler şu bu demeyi, ayrıştırmayı, mutlu olun, olumlu olun.Geçenlerde yakınmıştım size burada nergis yok diye, bugün arkadaşlarımla bir kafeye gittik, bir yere oturdular yok dedim oraya oturmayalım, kaldırdım yer değiştirttim, oturduktan sonra farkettim masada bardağın içinde nergis var!Gittiğimiz yer bir çiçekçi gibi, kafenin içinde bir sürü çiçek var, satın alıyorsunuz saksısı ile, hemen de ekliyorum fotoğrafı bakııın.

   Oradaki görevliye sordum devamı nerede almak istiyorum diye, gülümsedi bu çiçekler yok burada, bir bahçede gördük çok güzel kokuyorlardı, sadece bunları topladık ve bu masaya koyduk, başka masada yok dedi, ben bir sevindim, bir mutlu oldum, miiiss gibi kokuyordu.Çok tesadüfi oldu,self servis olduğu için kasada masa numarası veriyorlardı, bir baktım bana cağğnım Hatay'ın plaka kodunu vermişler:)
    İyi seneleriniz olsun arkadaşlar, tabikiiii KEŞKESİZ!Bu arada ben de ağaç süsledim,  oruçta tutarım ağaçta süslerim kime ne :)

   Ayy bir de bir önceki postumda paylaşacaktım bu viideoyu unuttum alakasız; ama ekliyorum, izleyiniz, gülünüz :D
    NOT:Bu fotoğraflar Sevda ablamın yorumu üzerine sonradan eklenmiştir:)18 yorum :

 1. Mutlu yillar canm. Ben noeli çagristiran hic bisi yapmiorum. Cilginlar gibi etrafa zarar vererek eglenilmesinede karsiyim. Bana her gün bayram iste bir gün degil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En iyisi her günü bayram gibi yaşamak;) kişi kutlamayabilir, ona bişi demem; ama herkes herkese saygı göstersin, kutlayan da sınırını bilsin, rahatsızlık vermesin:)

   Sil
 2. Nergisler çok güzel :) Dilerim her şey güzel gönlünce olur canım benim ...İmamda çok fena kızmış :) Sevgiler ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepimiz için inşallah canısı:) imam fena yaa

   Sil
 3. Özlemciğime bende katılıyorum canım :) 💕

  YanıtlaSil
 4. Nergis ile fulyayı birbirine karıştırıyorum, ikisi de çok hoş kokuyorlar çok seviyorum. Bücürük yüzünden evde maalesef çiçek, saksı hiçbir şey yok:((orucunu da tutarsın, ağacını da süslersin kime ne valla al benden de o kadar:) yahu istersem 4 kutsal kitabın, 4 kutsal peygamberinin hatta arada kutsal Meryem ananın da yaşgününü kutlarım kime ne? Ben anlamıyorum koskoca peygamberin doğum gününü kutlamak Müslümanlara niye batıyor? O da peygamber sonuçta....peygamberin doğum gününü kutlamakla niye dinden çıksın? Doğum gününü kutladım dinine geçiş yapmadım..:) sonuçta Noel denen şey bir doğum günü, 1567 peygamber gelmiş dünyaya (rakamı uydurdum belki daha çoktur) istersem hepsinin doğum gününü kutlarım kime ne? Biraz akıl diyorum:)doğum günü kutlamakla dinden çıkılıyorsa din çok zayıf bir şeymiş...:)  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy Müjde abla biz 3 kişiydik,ir çiçek gördük üçümüz de farklı isim söyledik, benim evde orkide var bi o da ölmek üzere:s şimdi dicem ki Hatayda her peygamber ile ilgili dini bayramlar varır, ayy gavur Hatay dicekler:)Hicri takvim dikkate alınır, mesela Hz Musa'nın denizi ortaya ayırdığı gün de kutlanır, yemekler yapılır dağıtılır ve bunun gibi bir sürü şey.Merhaba ben Meltem kardeşlik şehri Hataydan katılıyorum yarışmaya, ayrıca not Hatay'a sonradan gelenler için garanti vermiyorum ama öz olanlar bunların hepsine saygı duyar :)

   Sil
 5. Ay amaaann, sahte dindarlardan, cennet satanlardan gına geldi, boşveerr. Müjde öyle güzel yazmış ki, daha üstüne lakırdı kalabalığı yapmayacağım. Buradaki yorumu da, yılbaşı yazısı da ders gibi. Efenim, al benden de o kadar, oruç da tutarım, yeni yılı da kutlarım. Hatta Müjde’nin yayınından sonra Noel’i de kutlarım. Ben kiliseye gidip kendi dinimde dua eden bir insanım. Bu arada Hatay’a mı yerleşsem diye düşünmeye başladım 😁😁. İmsn insanın yüreğinde olacak, şekilsel ibadet çok kolay. Yiğit olan Allah’ın asıl emirlerini yerine getirsin de öyle gelsin karşıma; yalan, hırsızlık, dedikodu, hak yeme, başka canlıları incitme, çevreye zarar verme , öldürme vs vs bunların hepsi haram. Dinin asıl temeli iyi insan olmayı emreder. Tüm dinlerin ortak paydası bu. Ahmet dini, Mehmet dini fark etmez. Tüm dinler kutsaldır, neticede hepsine inanan binlerce insan var. Yaşama saygı ana amaçsa, bi .... olup git, olm bak git, la az ötede tepişin vs gibi şeyler söylemek istiyorum, yani affola. Ay kesmedi, Allah sizin tepenizden baksın, hay kör şeytanlara gelesiniz falan da demek istiyorum. Ayol Hollanda’da Müslümanlar rahat cuma kılsınlar diye Hıristiyanlar caminin etrafında etten duvar örmüşler, hangi Müslüman bunu yapıyor bugünlerde!!! Uyduruk iman değil gerçek imanla gelin bana. Ay pardon, coştum galiba. Kız verdin gazı, ben de zate gazla çalışıyom, hihihihhi. He bir de, ne la hakkaten son şu, son bu ??? Yarın da aynı olacak her şey 😂😂😂. Hadi öptüm 😘😘😍😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cennette köşk veriyorlardı ama o kampanyaya dahil olmadın mı, çok ucuzdu:)Hatayda Hristiyan halk çok olduğundan noele de hakimiz, buraya bir fotğraf eklemek istiyorum yoruma ama nasıl olack bilmiyorum,anlatayım o zaman Hristyanlar kurban bayramımızı kutlayan bir afiş astırır her sene, ramazan da sofra kurup müslüman komşularını çağırır hepsi de normal bizim için.ben de görüyorum bir gennç namaz kılarken yağmur yağıyor yurtdışında, okul arkadaşlarından biri şemsiye tutuyor, işte insanlık budur!ay dayanamıcam bak yazıma yeni fotoğraflarekliyorum baak

   Sil
  2. Kız güzellik, çok güzel yaa, memleketine dön sen bence, Avrupa’daki multikultiyi yaşayabileceğin tek yer Hatay olmalı Türkiye’de. Bir de sanırım Mardin böyle. Keşke tüm Türkiye böyle olabilse yaa. Teşekkür ederim Meltemciğim 😘😘😘

   Sil
  3. memlekette iş yok aaaah ahhh istemez miyim hergün Hatay lezzetlerini yemeyi, hoşgörü ile yaşamayı

   Sil
 6. Hocaya çok güldüm yaaaa :) Senin de yüzünden gülümseme eksik olmasın yaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hoca fenomen ya :) AMİİİN Yurdagül ablacım çoook çook

   Sil
 7. Mutlu yıllar 😉 Her şey gönlünce olsun.

  YanıtlaSil
 8. Güzel bir yıl olsun hepimiz için :)

  YanıtlaSil