Hakkımda

17 Aralık 2017 Pazar

Donuk Meltem

    Tepkisizim arkadaşlar, çok tepkisizim ben ya.Üzüldüğümde, kızdığımda veyahut sevindiğimde tepki veremiyorum.Beni şaşırtmakta çok zor, sürprizlere bile tepki veremiyorum; ama doğumgünümde kapıyı açınca maytapımsı bişi patlatılınca korktum açıkçası.

   Bazen keşke güçlü tepkilerim olsa, tepkim karşısında karşımdaki bi tırssa diyorum.Çok kızıyorum mesela; ama bir şey diyemiyorum.O an istiyorum ki karşımdakinin ağzına tüküreyim, bir tepki vereyim ne olduğunu şaşırsın; ama ııı ııh, tepki vermeye utanıyorum, laf sokmak hele hiiç, biri yanımdayken başkasına laf soksa, kafamı nereye koyacağımı şaşırıyorum.Birkaç gün önce arkadaşım bana ‘ çok yufka yüreklisin sen yaa’, dedi.Yok be dedim; ama doğru yani.Kalbimi çok kıran biri oldu, haksız yere triplere girdi, benle konuşmamaya başladı, haketmediğim şeyleri söyledi(yüzüme karşı değil).Çok kızdım, yok ya dedim daha da konuşmam, bunu hakedecek bir şey yapmadım ben; ama bir durum oldu birkaç gün  önce ve onun yanına gittim.Ne oldu diye soruyor arkadaş, hani konuşmayacaktın, yufka yüreklinin tekisin, haklı mı haklı.Kalp kırgınlıklarımı çok çabuk unutuyorum, ya tamam kin tutmak hiç doğru bir davranış değil ve de karşıyım; ama bana haketmediğim şekilde davrananlarla ipleri koparabilmeyi isterdim, bitti dicem ve bitecek, benim için hiçbir şey ifade etmeyecek o saatten sonra.Var mı öyle olanlar diye sormayın, valla var.Sinirleniyor mesela eeeehhh diyor seni mi çekcem ben ve bitiriyor, sevgiliymiş, arkadaşmış hiç farketmez.Bence çok özenilesi.

    Güçlü kelimesi bu durumu da barındırır mı acaba,  yani eeeh diyip ipleri koparan kişi güçlü mü, yoksa tam tersi mi?Ha çok kolay kopmakta değil mesele, zateb bence bir şeyler yaşadığın insanları silmekte ters; ama haddini bildirememekte çok sıkıcı.Benim kafam iyice karıştı, hangisi doğru, ne yapılmalı bir şey bilemiyorum, ooofff ben bir çay koyayım, iyi hafta sonları.


    

26 yorum :

 1. İşte bu yüzden seni çoook seviyoruz Meltem. Kusurlarımız, güzelliklerimiz, artılarımız bir aradayken insanız.

  İyi doğmuşsun. Yeni yaşında sağlık, mutluluk dilerken ellerinin de artık üşümemesini yani havaların ısınmasını dilerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) teşekkür ederimm tüm güzel dilek ve cümlelerin için Ayşei :) ablacığım. en böyle olmayı dilerdim, bazen olamadığım için kendim, zayıf, affettiğim içinse güçlü hissediyorum ne bileyim karmaşık

   Sil
 2. Yalnız değilsiniz... çok garip... benim de kendimi bu şekilde hissettiğim durumlarım çok oluyor... 😊

  YanıtlaSil
 3. Öfekenldiğinde kızdığında intikam almak istediğinde her insan bir tepki vermek ister ama asıl erdem tepki vermeden kenarda durabilmek bunu her insan başaramaz bence bu özelliğini hiç kaybetme seni sen yapan değerlerden vazgeçme üç beş kendini bilmez yüzünden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bizim erdemimize anladıklarını pek sanmıyorum

   Sil
  2. boş ister anlasınlar ister anlamsınlar sen biliyorsan sorun yok
   top olsun onlar :)

   Sil
 4. Aslunda tepkisizlik,derin bir tepkidir.Ben de senin duygusal olduğunu düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. derin tepkilerim anlaşılmıyor:) bağırınca anlıyor sanki bu insanlar

   Sil
 5. Ben ipler kopmasin diye cok ugrasirim ama biri bana haksızlık yapıyor veya çooook üzüyorsa tutar tutar en sonunda birakirim. Ve inan böyle daha iyi. Bir daha o kisiler beni kiramiyor.

  Yufka yüreklilik tabikide iyi degil. Üzlen sadece ve hep sen olursun donuk Meltem 😀😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aklım bıraksa gönlüm bırakmıyo kanki :)

   Sil
  2. Asıl aklın bıraksa gönlünü de napar eder bıraktırırsın sen canıyymooo :)

   Sil
  3. o zaman aklıma tüküreyim ben :)

   Sil
 6. Hepimizin kendine has ince noktaları var. Senin tepkisiz halinle bir başkasının başka kusur arama kendinde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D tepki vermek istiyorum

   Sil
  2. Tepki ver dediğimizde tepki vermiyorsun ne diyim ben sana şimdi değişmek için ne yapıyorsun diye sorayım :)

   Sil
  3. evet tepki vermiyorum biliyosun, daha doğrusu veremiyorumm

   Sil
  4. Biliyorum İşte ne istediğine bir karar ver :) Orada kaldık ikimizde :)

   Sil
  5. bilmiyorum ya:) hangisi doğru onu söylesin sanırım ona ihtiyacım var, ikisini dene tarafını seç yapsak fena olmazdı

   Sil
 7. Ah, tepkisizlik değil terbiyesiz, küstah, hadsiz, özellikle de dengesiz ve nankör insanlara alışkın değiliz, şoke oluyoruz şoke olunca tepki veremiyoruz, valla kursu varsa şöyle anında ağzının payını vermek, hazırcevaplık kursu yazılacağım.
  Üzülme Meltem'ciğim...:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ayyy ben de ben de ; ama aynı anda laf sokarken utanmama kursu istiyorum

   Sil
 8. Bende çok yufka yürekliyim ama şöyle sinirlerim , kızarım sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ederim :) Kin tutmam insanlara şans veririm fakat bu şansı zorlarlarsa ve ona rağmen hala aynı şeyleri yapmaya devam ederse bir daha asla konuşmam. Var böyle konuşmadığım iki kişi. Hemde uzun yıllardır , hele bir tanesinin iyiliğini düşündüğüm için benle konuşmadı biliyor musun onun iyiliğini istemiştim sadece. Ona rağmen ben ona şans verdim kaç kere ama baktım o şansların hepsine tepkisiz bende bir daha asla konuşmadım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. işte bak biz gibilere salak diyorlar genelde biliyor musun :) kızıp kızıp unutuyoruz, küçük bir kesime göre ise akıllı:) ben asla kin tutma; ama silemem de, keşke çat diye silebilsem.Bazı insanlar nankör oluyor malesef, iyiliklerini düşünsen bile seni kötü bilip konuşuyorlar, bazen çok haksızlığa uğradığım halde karşımdaki için üzülmekten nefret ediyorum, lanet sil gitsin di mii.ee ne oldu gittin mi partiye

   Sil
  2. Gittim canım da maalesef çok kısa durabildim :) Onunla ilgili post yazacağım ,bazı güzel şeyler de oluyor netleşsin ikisi bir arada bir yazı olacak.

   Sil
  3. ooo malesef dediine göre güzel geçmiş, iyi iyi :) bekliyoruz

   Sil
 9. Hiç bitmeyecek konular :)) Kırıklıklar, kırmalar, kırgınlıklar.

  Sen donuksun; ben zamansız ve tüm yorumlara gecikmiş :)))9

  YanıtlaSil