Hakkımda

21 Aralık 2017 Perşembe

Bir Demet Mutluluk

       Bugün ne yapalım biliyor musunuz, bugünü şükür günü ilan edelim.Şimdi durduk yere niye şükrediyoruz diye düşünmeyin, edin işte; çünkü aslında şükredecek çok şeyimiz var.Hayır içime Polyanna falan kaçmadı, sürekli kötü şeyleri düşünüp kendimize dibe çekiyoruz zaten, bugün de iyi hissettirecek şeyler düşünelim ne olmuş.

   Bakın arkadaşım bana bir fotoğraf göndermiş en sevdiğin diye,

    Gülümsedim, cidden en en enn sevdiğim çiçektir kendisi.Özlemle geçmişe gittim bir.Özlemle dedim; çünkü buralarda bu çiçeği yani nergisi göremiyorum, çiçekçilerde bulamıyorum.Ortaokuldayken öğle arasında yemek yemek yerine nergis toplamaya giderdik bu zamanlar, koskocaman nergislerle dolu bir tarla hayal edin, daha yaklaşırken bile kokusunu alabiliyorduk, öyle güzel bir kokusu var ki bir demeti bile odayı kaplamaya yetiyor.Her gün bir demet toplardık sadece; çünkü hepsini bir anda bitirmek istemezdik.

   Hatay, Asi nehri üzerine kurulu sağlı sollu, öyle olunca da köprüleri çok tabi.Köprübaşlarında hep böyle leğen içinde nergis satanları görürsünüz, yıllardır fiyatı da değişmedi, bir demeti 1 lira:)O kadar özledim ki kokusunu, şuan böyle gözümü kapayıp gülümsüyorum arada, kokusu geliyor sanki burnuma.Geçen sene çok sevdiğimi anlatınca arkadaşım Bursada büyük bir seradan almış benim için saksı içinde, tek bir dal birkaç tane çiçek, o kadar mutlu oldum ki; ama malesef uzun süre yaşamıyor, soğanını ektim tekrardan da işte her sene çiçek açmıyor, bu sene dinlenecek, gelecek sene açacak kısmetse.

   Mutlu olmaya çalış sayın okuyucu,kendine minik minik nedenler bul ve mutlu ol,  kalbin ağırsa , tüm dünya üzerine geliyor olsa bile yaşlarını sil ayağa kalk ve mutlu olmaya çalış.Çok kolay olmadığını biliyorum; ama dene olur mu, ölüyoruz, her geçen saniye ölüme daha çok yaklaşıyoruz.


Alın bir tane de Meltem şarkısı :(
   

18 yorum :

 1. Son paragraftaki melankoli olmasa tam bir demet mutluluk olacaktı ama böyle de güzel emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. melankolik değil aslında, gerçekleri bazen vura vura anlatmak gerekiyor

   Sil
 2. Mutlu olmak için minik nedenlere gerek yok koca bir neden hep var zaten insanın kendi olması insan olarak yaratılmış olması tek neden olsun ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bazen hayvan olsam daha mutlu hissederim aslında gibi düşüncelerimiz oluyor ama

   Sil
 3. Benim içime ta onlu yaşlarımda Polyanna kaçtı, hala da çıkmadı Meltemim. Çok da iyi oldu, ben her gün, her şey için şükrederim. Say say bitmez, belki meslek yüzünden, öyle acılı şeyler gördüm ki, bende olmayan her kötü şey için ve bende olan her iyi şey için şükrederim. Haklısın, şükrettikçe içim yaşam enerjisi ile dolar. Oy ablası sevsin, bilge bilge olmuş bu gün Nergis güzeli 😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben en genelde her şeyin en kötüsünü düşünenlerdenim, yani mesela bir şey istiyorum; ama çok heveslenmem ki olmazsa üzülmiyim olursa sevineyim, bu da benim serseri serbest stilim :)Yaşadığım her şeyden faydalı bilgiler almaya çalışıyorum artık, sanırım büyüyorum ablacığım.Bazen bıkkınlık geliyor, karşı odaya bile gidesim gelmiyor, senin paylaşımlarını gördükçe kendimden utanıyorum:)en prestijli mesleklerden birine sahipsin, yurtdışına gidip sıfırdan başlayabiliyorsun, ev arama dil öğrenme bana nasıl dert olurdu, sense sandalyeleri boyayıp yeniliyor, çanta yapıyor el işlerinle harikalar yaratıyorsun, kocaman bir demet nergis senle güneşine gelsin, beraberce koklayın :)

   Sil
  2. Ah ya, bak şimdi, çok sağol ablam, aldım nergisleri koydum vazoya. Belki ilham olurum sana yaptıklarımla. İnan çoğu gün benim de hiçbir şey yapasım gelmiyor ama zorluyorum kendimi, o gün bir şey üretirsem yaşamamın bir anlamı oluyor, yoksa boş geliyor tek bir nefes bile. Bu türden duygular kafasını kullanan, hayatı sorgulayan, yaşamın anlamını sorgulayan her insanın hissettiği şeyler. Yani karamsar değil, fazlaca akıllısın bence 😘

   Sil
  3. evet üretmek çok doğru dedin abla, insan bir şey ürtmeyince kendini işe yaramaz hissediyor.bizim fuarlarımız oluyor ben fuarları çok seviyorum mesela; çünkü durmada çalışıyorum emek ediyorum, müşteri kazanıyorum, normalde tüm gün bilgisayar başında oturuyor günde 2 email gelirse cevaplıyorum, bayağı darlanıyorum, valla bazen aldığım her nefes boş geliyor, bitse de gitsek yaa modunda oluyorum.dün bir arkadaş bana çok zekisin; ama göstermeyi sevmiyosun dedi :s

   Sil
 4. ne kadar güzel bir yazı içim açıldı gerçekten hep mutlu ol ❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim :)hepimiz mutlu olalım inşallah ya cidden mutsuzluklardan çok sıkıldım ben

   Sil
 5. Kokusuna da, görünüşüne de, renklerine de bayılırım.:)))Hadi şükredelim hep birlikte:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet abla ya çok güçlü ve de güzel :) şükür tabi

   Sil
 6. Ne kadar güzel bir cicekk dedim ki fiyatini ögrenince maf oldum demekki ciceklerde bile güzelin degeri yok haha 😂

  Sükr Meltem sükr ya Rabbi sükür 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bizim oralarda çok var diye ucuz, biri bir ara benim için soruşturmuştu alacaktı, bir demetine çok para istemişlerdi diye aldırtmamıştım; ama mesaj güzel :D

   Sil
 7. öyle gerçekten arada sırada bir içimize dönüp şükretmeliyiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben kendimi bugünlrde hep şükrederken buluyorum, sanırım kıymet biliyorum artık :)

   Sil