Hakkımda

7 Eylül 2017 Perşembe

En Gerçeklerden

   Siyasi şeyler, yazacağım en son şeyler arasındaydı; ama bir gerçeği yazma zorunluluğu hissettim.Hangi partiyi desteklersek destekleyelim,ister sağ ister sol yanlısı olalım, kesin bir gerçek vardır ki o da bu ülkenin kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'tür.

   Bazı sivri zekalılar amaaan Atatürk tek başına mı kurtardı bu ülkeyi diye ortalıkta viyaklıyorlar. Evet tabi ki tek başına değildi, Türküyle, Kürtüyle, Lazıyla hep beraber savaşıldı, kimse ayrıştırılmadan bunu da es geçmeyelim; ama yine aynı sivri zekalılar benim padişahım şurayı burayı fethetti diye ortalıkta dolaşırken neden halkı es geçiyor hala anlamış değilim, padişahınız tek başına mı fethetti aloo.

    Ülkenin kurucusunun kim olduğu gayet açıkken neden bu gerçek bazılarına batıyor?Hayır kalkmış üç beş sarhoş bu ülkeyi kurdu diyor.Bre hayvan o 3 5 kişi diyelim ki sarhoş kafayla kurdu, sen düşün sarhoşken CUMHURİYET'i  ülkeyi kuranlar ayık kafa ile neler yapardı, yani her durumda aslında ezmeye çalıştıklarını farketmeden yüceltiyosun.Mustafa Kemal Atatürk hiçbir siyasi partinin malzemesi değildir.Cumhurbaşkanı, başbakan,bakan hepsi geçici, onların yerine hep yenileri gelecek; ama değişmeyecek bir şey var o da bu ülkenin kurucusunun kim olduğudur, en gerçek şeylerden biri de budur.

   Şunun farkına varalım bu ülke hepimizin.Hepimizin büyüklerinin teri ve kanı var  bu topraklarda.Partiler kapışsın, başa gelmeye çalışsın ona lafım yok; ama Mustafa Kemal' e laf eden inkar eden hainden başka bir şey değildir benim için.Saygılar...

 

12 yorum :

 1. Hiç merak etme canim Türk halki Atatürk ü unutmaz unutturmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. umuyorum; çünkü gidişat beni ürkütüyor

   Sil
 2. Helal olsun Meltem kızım. Yazdıklarının her cümlesine katılıyorum. Atatürk dünya hayatında gelmiş geçmiş en büyük liderdir. Er geç vatana ihanetin sonunu göreceğiz. Sevgiler kızım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim Ece ablacığımmm.Atatürk'ün değerini anladıklarında umarım çok geç olmaz

   Sil
 3. Türk milleti karakter yapisini anlamak çok zordur. Zira TAKIM tutar gibi parti tutarız. Bu da yetmezmiş gibi parti üzerinden tarihte kavga yapariz.

  Peki hic düşündünüz mü Tarih üzerinden kutuplasmalar neden oluyor?

  Cevabi net ideolojik saplanti. Yani ideoloji arama..

  Siz yazinizda sadece Atatürke deginmissiniz. Ben size daha garip bir örnek vereyim.

  Ben tarihçiyim. Bir gün prof.dr X hocamla oturduk sohbet ediyoruz. Sohbet döndü dolaştı Abdulhamit geldi. Hocam 20 yıl önce Abdülhamit üzerine arastirmalar incelemeler yapiyor kitaplar yaziyor vs.. Lakin Abdülhamit ovucu tarzda yazilar yazamiyor. Sebebi malum.. Daha sonrasinda yüzünde alayli bir gulumseme ile geçmişte ovemezdim şimdi ise yeremiyorum...

  Parti zihniyeti aynıdır. O yüzden a partisi b partisi dedigini birakip tarihi belgeler üzerinden okumak lazim..

  Mustafa Kemal Atatürk de bizim Kazım karabekirde..

  Selcuklu Osmanlı Türkiye de bizim..

  Bazıları NE MUTLU TÜRKÜM DIYE laFINI etnik bir irka dayandirir ve irkcilik olarak yorumlar..

  Bunun üzerine dünya yazida yazsam(yazdimda) hicbir fayda saglamiyor..

  Ne Mutlu Türküm diye..

  (Ben Solcu Sağcı ocu bucu değilim.. Ben TURAN ulkusu ile yanip tutusan panislamist_panturkist. Kemalistler kadar Atatürk sevdalısı Akpliler kadar Osmanlı hayrani.. Vesselam ben Anadoluyum Ben Türkiye'yim ben Turk milletiyim.)

  Baya uzun oldu .)

  Elinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. en büyük sorunlarımızdan biri desteklediğimiz partiyi eleştirememek bence.yapılan yanlışları görmezden geliyoruz.doğru yapıldığında alkışlamayı bildiğimiz gibi yanlışta da eleştirmeli hak aramalıyız; ama politika futboldakinden yensen yenilsen değil de, doğru da yapsan yanlışta yapsan seninleyiz.Bakınız fetöyü destekleyenler çıktı kandırıldık dedi, kimse onlara hesap sormadı; lakin öğretmeni memuru kandırıldık ya da ilgimiz yok dese de affedilmedi, yetmedi hiçbir alakası olmayan insanlar bile saçma sapan sebeplerle içeri alındı.

   Tarih çok karmaşık kim kimi sırtından vurmuş ne yapmış, bir de bir dizi vardı muhteşem yüzyıl diye milletimiz Kanununin oğlunu öldürttüğünü orda görüp ertesi gün türbesine hücum etmiştir.Dediğiniz gibi Mustafa Kemal, Kazım Karabekir, Fatih Sultan Mehmet ve de hepsi, hepsi bizim, hepsi bugünkü devletimizin temeli.

   Yazsanız da konuşsanızda anlamak istemeyen yine anlamıyor, salağa yatıyor.Türkiye Cumhuriyeti sınırları içersinde yaşayan herkes türktür ve de bu ülkenin bütünlüğünü düşünmek zorundadır bana göre, ama nerdeee.Yorumunuz için ben teşekkür ederim

   Sil
 4. Hainler her daim varlar ve var olacaklar , şimdi de müfredatla oynayarak yeni nesillere Ata'mızı unutturmaya çalışıyorlar.Lakin Mustafa Kemal Atatürk bu vatanı kurtarmış, cumhuriyeti kurmuş bizlere de emanet etmiştir.Bu bir gerçek.Ne yaparlarsa yapsınlar ,Ata'mız kalbimizde, emanetini koruyacak nesiller her zaman var olacak.Yazın için teşekkürler, çok güzel paylaşım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir insana tarihi neden unutturulmaya çalışılır anlamıyorum, biz sadece Osmanlı değiliz.O padişahlar sadece onların padişahı değil.Ya padişahçı olmak zorundasın sanki ya da Atatürkçü, ne kadar saçma.Normalde arabalara Atatürk imzası eskiden gerekli gelmezdi bana; ama şimdi özellikle her yerde göstermek istiyorum, unutturamayacaksınız, yalanlarınızla kandıramayacaksınz diye yüzlerine vurmak istiyorum.Biz Atatürk ile siyaset yapmıyoruz, değerlerimizi koruyoruz.Güzel yorumun için ben teşekkür ederim

   Sil
 5. Anadolu'yu düşman işgal ettiğinde, Anadolu halkı
  "Ankara'nın taşına bak
  Gözlerimin yaşına bak
  Yetiş yetiş Kemal paşa
  Kan ağlıyor Anadolu
  Pek gamlıyız" diye ağıt yakıyordu.
  O zaman bile hainler Mustafa Kemal paşaya değil, İngiliz,Yunan, Fransız'a, İtalyan'a gık diyemeyen padişahı destekliyordu, ta o zaman ki hainlerin torunları işte şimdiki Atatürk düşmanları. Ortak özellikleri de hep 'din' maskesiyle dolaşmaları.
  Eline sağlık Meltem'ciğim, Atatürk'e laf söyleyen hainin daniskasıdır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beni en çok kadınlar şaşırtıyor, arap özentisi şeriat yanlısıyım diye bağırıyor; şeriat gelse sesini çıkaramayacğını düşünemiyor mu acaba

   Sil
 6. Merhabalar ,
  Blog keşif etkinliğinden geliyorum sizi takibe aldım bende beklerim :)
  http://yagmur-serhats.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil