Hakkımda

15 Ağustos 2017 Salı

Sosyal Medya Görgüsüzlüğü

   Merhaba sevgili okuyucu.Bugün size neden tüm sosyal medya hesaplarımı kapattığımı anlatacağım.Ben ki ilk zamanlardan beri aktif bir şekilde sosyal medya kullananlardanım.Lise sondayken facebook çıkmıştı, birden patlamıştı bir şiddet bir heyecan.O zamanlar herkesin kameralı telefonu yoktu, olanlar milletin fotoğrafını çeke çeke bir hal olmuştu, işte tee o zamanlardan beri kullanırdım facebook.

   Facebook bir süre sonra sıkmaya başladı neden; çünkü internet her eve girmiş, artık amcalarımız teyzelerimiz bile facebbok kullanır olmuştu.O sıralarda da artık herkes ilişki durumu paylaşmak için bile facebook kullanırdı:) Artık çok kullanmamaya başladığım zamanlarda snapchat ve instagram rengini belli etmeye başladı.Üniversite 3 te yeni favorim bunlardı artık, herkes bilmiyordu bu uygulamaları paylaşımlarını yedi sülalen görmüyordu.Aynı zamanda facebook hesabım aktifti; ama yakın çevrem instagramı keşfedince ve bizim köyün tamamı benim facebookta arkadaşım olunca artık facebooku kapama vakti geldi dedm ve kapadım 2 sene önce.Snapchati sırf arkadşlarıma salak salak fotoğraf atmak için kullanıyordum neden çünkü 5 saniye sonra silinir şekilde ayarlamıştım, güleceklerdi ve bitecekti.Kuzenim ve arkadaşımın zoru ile swarm açtım bir ara; ama bana çok saçma geldi.Bir yere gidiyorsun yer bildirimi yapıyorsun ordaki herkes seni görebiliyor ekliyorlar, bana bi çeşit çöpçatanlık şeysş gibi geldiğinden 2 ay kadar kullanıp kapadım.

   Herkes yavaştan instagramı keşfetti, bi de instagram özellik getrdikçe getirdi ve insanlar cılkını çıkarmaya başladı taaamaaam dedim.İnstagram çıktı çıkalı sanki aile fertleri birbirini çok sevmye başladı sanki, babası istese bir bardak su vermez; ama instagramda babişkomla deniz keyfisi, canım anneciğimle gün toplantısı gibi paylaşımlar gelmeye başladı.Kavga ettiklerine şahit olduğum arkadşım 2 dakika sonra kocasıyla fotoğrafını paylaşıyor, kocası ise her şeyim yazıyor.Lan ne yapıyorsunuz diye geçiriyorum içimden.Ay bir de dışarıda bir yerde çaya yemeğe gitmeyiversinler..Gelen yemeğin 10 açıdan fotoğrafı çekiliyor, yemek ortadayken masadakilerle yanak yanağa filan fotoğraflar, yemek soğudu alooooo.Yahu ben iş için aktif bir şeklide yurtdışına gidiyorum, onda bile bi kolaj yapıyordum arka arkaya 80 tane fotoğraf paylaşmamak için.Adam mahalledeki çay bahçesinde tuvalette 20 tane fotoğraf çekiyor, muhabbet desen fotoğraf çekiminden az.

   Böyle böyle instagramdan da soğudum, ay dedim insanların görgüsüzlüklerini, mış gibi fotolarını çekemicem ve pat diye kapadım.Kimin ne yaptığını bilmiyorum arayıp sormadıkça, zaten benim hesap açıkken de ben pek paylaşım yapmazdım o yüzden insanlar ne yaptığımı bilmezdi.Şimdi arayıp sorarlarsa öğrenirler, gereksizler zaten bilmesin amaaannn

 

12 yorum :

 1. İyi yapmışsın bence en güzel ortam burada :) Ben bir tek twitter kullanıyorum severek o kadar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen, yazabilen insandan zarar gelmez bence:) ben de twitter kullanmadm hiç

   Sil
 2. İnstagram'ım yok, öteki ikisini hiç bilmiyorum ne olduğunu bile:)))facebook hesabımı kaç kez dondurdum ama yeğenim kapatma teyze telefonun bozuk olur vs. oradan mesaj gönderiyorum dediği için kapatmıyorum. Açık durumda ama sadece Karpuz Apt. yeni bölümünü paylaşıp çıkıyorum. Hiç sevmediğim bir platform dediğin görgüsüzlüklerin haddi hesabı yok. Twitter'ı da kapatmıştım ama Karpuz apt. için açtım. İşe yaramazsa kapatırım yine. En iyisi blog. Eşlerine övgü düzenler var bir de:))hayır adamları şımartacaklar:)))millet paylaşmazsa ölecek hastalığına tutulmuş:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya Müjde abla aynen, eşiyle kavga edeni gördüm lütfen bu fotoğrafı paylaşaym diye, paylaşmazsan ne olacak sanki anlamış değilim, ne oluyor

   Sil
 3. Ohhh, ne çok zamanın olmuştur şimdi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olaya bambaşka bir pencereden bakmış, çok iyi ya :)

   Sil
  2. evet zamanımın çokluğundan sıkılıyorum ben

   Sil
 4. Çok güzel anlatmışsın. Sosyal ağlar hem vakti hem de insanların özgürlüğünü çalıyor. Fotoğraf çektireceğim merakıyla, iki adım ötesini görmek yerine olduğun yerde saatlerce vakit harcanıyor. Sosyalleşmeyi de artırdığı kesin.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sıkışıp kaldı insanlar oraya, artık bir yere giderken orada güzel fotoğraf çektirilir diye gidiliyor

   Sil
 5. İlginç. Ne yalan söyleyeyim çok güldüm. Hoş bi ifade tarzın var. :)) takip ederim artık "babası istese br bardak su vermez,ama..." :))))))

  YanıtlaSil