Hakkımda

3 Ağustos 2017 Perşembe

Astrolog Abi ve Ablalarımızdan İnciler

   Bugün kendimi anlatmayacağım benim yerime astrolog abi ve ablaların yazdıklarını kopyalıyorum.Benimki bire bir uyuyor, aranızda Yay olan var mı?Olmayanlar için birkaç burç daha ekleyeceğim, gerçekten burcumuzun üzerimizde etkisi var sanırım, ciddiye mi almalıyız ne!

Yönetici Gezegeni: Jupiter 
Karakterim
Bir zaman makinesi yapıp 1913 yılına, Amerika’nın kuzeydoğusuna, Massachusetts’a gittiğimizi hayal edin, Eleanor H. Porter küçük tahta kulübe evinde oturmuş, Pollyanna’yı yazdığına şahit olduğunuzu hayal edin. Eşsiz bir görüntü!
Elenor’a usulca sokulup “Sevgili, Elenor. Tanrı aşkına bu Pollyanna’nın burcu Yay mı?” diye sorduğunuzda, usulca “Evet.. üstelik, yükseleni de Yay” dediğini duyacaksınız.
Pollyanna olmak her zaman iyi midir? Hayır değildir, belki de sık sık yara almaya açık olmanızın nedeni olaylara karşı iyimser tavrınızdır. İnsanlara karşı sonsuz inancınız yüzünden yarı yolda bırakılmış olmanız mümkün değil mi?
Hem ne çabuk size yapılan haksızlıkları unutabiliyorsunuz, hayret! Durun ve kendinize gelin, siz İsa değilsiniz size tokat atana yüzünüzün diğer yarısını çeviresiniz. Tokat yediğinizde siz de atmaktan çekinmeyin! Ya da siz Mevlana mısınız –ki “Ne olursan ol, gel” diyesiniz.
İyi olmanızda, iyimser olmanızda hiçbir sakınca yok. Belki de yapmanız gereken şey etrafınızdaki insanların siz kadar iyi niyetli olup olmadığını denetlemektir. Fakat siz de haklısınız, hayaldeki prens olsa da, gönül haydutları sever.
Sırada Başak var.
Yönetici Gezegeni: Merkür

Karakterim
Yazın en tatlı zamanında anneniz sancılandı, apar topar hastaneye gitti ve doktorlar annenizi doğuma aldı. Ebe poponuza vurduğunda dünyada olduğunuzu anladınız ve ağlamaya başladınız. Beyninize o ilk sinyal gitti “Ağladığıma göre burası pek hoş bir yer değil.” İlk karmaşadan sonra sevimli hemşireler sizi annenizin kucağına bıraktı, gözlerinizi usulca açtığınızda kocaman suratlı bir kadının size baktığını gördünüz. Tahmin ettiğinizden daha çirkin görünüyor, yüzü de kırmızı, kilo verdiğinde bir daha kontrol edeceksiniz.
Dünyaya geldiğinizden bu yana çok zaman geçti ve büyüdünüz. Ama açıkçası daha iyi bir aileye sahip olabilme gerçeği aklınızın hep ucunda. Saçlarınız kıvırcık değil düz olsa daha kullanışlı olurdu. Belki de dünya yuvarlak yerine kare olmalıydı, öyle değil mi?
Sorumuz apaçık ortada “Neden gökyüzündeki bulutlara baktığımda kalpler, filler görmek yerine fırtınanın çıkacağını görüyorsunuz?” Hayır, uyumsuz ya da pesimist değilsiniz, yalnızca tatlı filleri görmek yerine fırtına çıkarsa bozulacak saçlarınızı düşünüyorsunuz. Saçlarınız bozulduğunda düzeninizin de bozulacağını biliyorsunuz.
Kimi insanlar sorunlarla karşılaştıklarında çözmek için çaba gösterirler, siz başak burçları ise sorunlarla karşılaşmadan çözüm üretmek için çaba göstermeye programlısınızdır.
Bu düzene olan tutkunuz iş yaşantınızda size artılar kazandırsa da özel yaşamınızda zorluklar sunacaktır. Belki de, her gün hava durumunu kontrol etseniz şemsiyenizin rahatlığı ile bulutlardan sevimli filleri görebileceksiniz.
Akrep
Yönetici Gezegeni: Mars, Plüton
23 Ekim – 21 Kasım

Karakterim
Güzel ve güneşli bir güne uyandınız, yüzünüzü yıkadıktan sonra aynaya baktınız ve gerçekten harika göründüğünüzü gördünüz. En güzel kıyafetlerinizi giyip kendinizi sokağa attıktan yarım saat sonra o güzel hava bozdu, fırtına bulutları geldi, şimşekler çaktı, yağmur damlaları yeryüzüne hızla çarparken saçınızdan, ayakkabınıza kadar sizi ıslatmayı başardı. Ooops! Aksilik işte, halbuki harika görünüyordunuz.
Peki bütün bunları beyninizin algılama biçiminin nasıl olduğunu düşündünüz mü? Düşünmediyseniz buyurun birlikte düşünelim, daha sonra söz ne kadar seksi olduğunuzdan bahsedeceğiz.
Bu güneşli günün berbat olmasını beyninizin algılama biçimi gerçekten şaşırtıcıdır. Gökyüzünün de sonunda, iklimleri, havayı kontrol eden melekler sizin saçınızı yaptırdığınız, jilet gibi giyindiğinizi gördüler ve dediler ki, “Neden hayatı ona zehir etmiyoruz” ve hemen fırtınayı başlatarak size hayatı zindan etme eylemlerine başladılar. Evet! Aynen söylediğim gibi oldu, çünkü meleklerin işleri güçleri yok kafayı sizle bozmuşlar!
Yeter! Artık etrafınızda yaşanan olumsuzluklara odaklanmaktan vazgeçin. Dünya berbat bir yer olabilir,  insanlık çirkin olabilir, aradığınız aşkı bulamamış bile olabilirsiniz. Ama biraz da hayatın size sunduğu güzellikleri görmeye çalışmalısınız. Belki de bu vazgeçememe, bağlanma bu tutkulu davranışlarınızı olumsuzluktan, melankoliden uzaklaştırıp daha pozitif alanlarda kullanmanız gerekmektedir. Ortalama 82 yıl ömrünüz varken mutluluğu niçin mutsuzlukta aramakta direniyorsunuz?
Sizi mutsuz eden bir işte mi çalışıyorsunuz, her gün buna odaklanmak yerine daha mutlu olabileceğiniz işler mevcut mu diye kontrol edin. Kim bilir, belki sizi mutlu edecek işler vardır da, siz yalnızca iş yerindeki mutsuzluğunuza saplanıp kalmışsınızdır.
Ve evet, tebrikler çok seksisiniz!
Terazi
Yönetici Gezegeni: Venüs

Karakterim
Siz bir kayıkçısınız, kayığınızla gölün karşı yakasına geçirmeniz gereken kurt, kuzu ve ot üçlüsü var. Belki başka birisi olsa kuzu kurdun midesine çoktan  inmiş olurdu ama kontrol sizde, siz varken kimseye zarar gelmeyecektir.
Peki değer mi? Size ne kurttan, kuzudan, ottan.. Kim kimi yerse yesin, size mi düştü tasası?
Şimdi durup düşünelim, birçok kaynaktan ezberlediğimiz klişeler üzerinden geçelim. Adeletli, uyumlu, nazik ve naif olduğumuzu biliyoruz. Peki neredeyse kusursuz olmamıza rağmen niçin diğer insanların hakkımızda düşündüklerini bu kadar önemsiyoruz? Neden kendimize hata yapma payı bırakmıyoruz?
Durup bir kendinize dışarıdan bakın, bunca zaman idare ettiğiniz şeyler harika, kusursuz şeyler miydi? Harika olsalar idare edilirler miydi? Siz kusurları örtbas etme yeteneğine sahipsiniz, insanları oldukları gibi kabullenme yetisine sahipsiniz. Peki buna rağmen kendinizi neden olduğu gibi kabullenemiyorsunuz?
Belki de etrafınıza gösterdiğiniz sinir bozucu anlayışı, dostlarınıza sunduğunuz tarafsızlığı kendinize göstermeniz gerekmektedir. Belki de adaletsizliği en başından beri kendinize yapıyordunuz. Belki de arkanıza yaslanıp biraz rahatlamayı denemekten, yanlış yapmanın kusur değil de, doğal bir durum olduğunu idrak etmekten korkmamalısınız. Etrafınızdaki insanları mutlu ettiğiniz kadar kendinizi ihmal ettiğinizi görmezden gelerek yaşamayı bir kenara bıraktığınızda mutlu olduğunuzu göreceksiniz.25 yorum :

 1. Hahahaha:)))valla benim oğlak ama buna rağmen bu burçların kimi özeliklerinden bende de var. İnanmıyorum burçlara aslında ama rüyalara inanırım. Çıkıyorlar....Keyifle okudum, eline sağlık.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o zaman bu da oğlak :)
   Ya melankoliksinizdir ya işkolik, arasında bir yerde yaşama tutunmayı başarabilmişlerinizin sayısı oldukça azdır. İyi haber, neredeyse bütün oğlaklar 40 yaşlarından sonra zengin olurlar, kötü haber sıkıcısınız.

   Gençlik yıllarınızda başkalarının altında çalışmış olsanız da, en güzel yıllarınızda muhakkak kendi işinizin patronu olursunuz. Aslında gençlik yıllarında başkalarının altında çalışmanız sizin için avantajdır. Doğanızda çevrenizden onaylanma arzunuzu burada tatmin eder, kendinden emin patron olursunuz.

   Klasik astrolojinin klişelerine dönüp baktığımızda ne kadar inatçı olduğunuzu öğrenmişsinizdir. Bu pek gurur duyacağınız özelliğiniz değil, inatçılığınız anlamsız ısrara dönüştüğünde bir başka insana dönüşmeniz de mümkündür.

   Çevrenize bakın ve hiçbir şeyin sizin için yaratılmadığını idrak edin. Sahip olma güdünüzü bastırabilirseniz kişiliğinizi net bir şekilde geliştirebilirsiniz. Fakat sahip olma güdünüze yenik düşerseniz eyvah… Maalesef, manevi dünyada bir şeylere sahip olmak için geçerli olan tek şey özgür iradedir…

   Sil
  2. Aaa!:)))Çok teşekkür ediyorum. Aaaa ama melankoli de var, işim olsa kesin işkolik olurdum çünkü öyleyimdir. Ama ben 60'a geldim ama zengin olmadım. :((neyse sağlık olsun evet sıkıcı biriyimdir kesin ya...bu da uydu:)   Sil
  3. :) burçların etkisi var ya tamam kesin

   Sil
 2. Ben yay burcuyum ve bende Polyanna'nın yay burcu olduğunu düşünmüştüm:))) Çok doğru iyi niyet meselesi . Gezip tozmayı, sosyal olmayı sevmeyi çok sever yaylar ve tabi bende:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen gezip tozmayı çook seviyoruz; ama polyannacılığımızın herkes farkında

   Sil
 3. Burcumun son iki paragrafı ben gerçekten. Bu arada burçlara ilgim yok. Ama anlatılırsa dinlerim, okurum. Hangi burç olduğumu biliyorum. İlgim o kadar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de öyleyim takip etmem pek; ama karşıma çıkarsa okurum

   Sil
 4. Anammm aslanım nerde benimmmm. 1 agustos dogum günü cocuguydm ben :) seninki harbiden benziyo inansakmi :) ben inanmam ama tutuyo gercekten de

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ooooo mutlu yaşlar keşkesiz bir yaş olsun umarım bu, aslan geliyooo,

   Yönetici Gezegeni: Güneş

   Karakterim

   Aslan burçlarını en çok kandıran yine astrologların kendileri olmuştur. Lükse düşkünlüğünden, özgüvenine var olan her şeyi poh pohlayan yine astrologların kendileri olmuştur.

   Aynanın karşısına geçip kendinizi izleyin, astrologların yazdığı metinlerden hangisi size uyuyor? Pırlantadan tuvalet kağıtlarınız, mars’ta yazlığınızın olmadığını görmekte zorlanmadığınıza göre gerçekleri duymaya hazırsınız demektir.

   Aslan burçlarının öncelikle öğrenmesi gereken şeylerin başında dünya nüfusunun yedi buçuk milyar olduğu, akabinde de muhtemelen evrende yalnız olmadığımız ihtimalidir. Yedi milyar insandan yalnızca birisi olarak devam ettiğin hayatta, gördüğün aslan burcu ünlüleri arasında “Madonna” var diye, Madonna olamazsın!

   Aslan burcu insanlar ikiye ayrılır, kendine güvenen aslanlar ve kendine güvensiz yaşayan aslanlar. Kendine güvensiz olan aslanlar için konuşacak olursak eğer güveninizi sarsan etkenlerin üzerinde düşünmeniz gerektiğini göreceksiniz. Egosu zedelenen aslan, özelliklerini yansıtamayacağı için ödüllerinden mahrum kalacaktır. Sizin için her astrolog atıp tutmadı mı, “harikasınız, eline ayna verin gerisi nanay?” Harika olmadığınızı er geç öğrendiğinizde yaşanan yıkımın da ağır olacağı gerçek değil mi? Belki de sorun “gerçek” algısıdır, kaçtığınız gerçek algısına dönüp bir bakın.

   Sil
  2. Ay resmen yerin dibine sokmus sokmus cikarmis bunlar biziiii. Hic de öyle degilizm melegiz biz melekkk. Kanatlarimizda var da herkese göstermiyoz :)

   Tesekkr ederim dogum günm baya bir gecti gec kaldim görmede :)

   Sil
  3. :) ben demiyorum, astrologlar diyor, benimkisi tutuyor :)

   Sil
 5. Bu arada çok geçmiş olsun. Bileklerin nasıl şimdi. Sıcak sever sanırım şu sıralar bileklerin.

  Dikkat et kendine :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şuan ağırmıyor mesela; ama birden sızlıyor ya da kasılıyor.

   Sil
 6. Aslan yokmu aslan... :) Bekliyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. heeem meeen,

   Yönetici Gezegeni: Güneş

   Karakterim

   Aslan burçlarını en çok kandıran yine astrologların kendileri olmuştur. Lükse düşkünlüğünden, özgüvenine var olan her şeyi poh pohlayan yine astrologların kendileri olmuştur.

   Aynanın karşısına geçip kendinizi izleyin, astrologların yazdığı metinlerden hangisi size uyuyor? Pırlantadan tuvalet kağıtlarınız, mars’ta yazlığınızın olmadığını görmekte zorlanmadığınıza göre gerçekleri duymaya hazırsınız demektir.

   Aslan burçlarının öncelikle öğrenmesi gereken şeylerin başında dünya nüfusunun yedi buçuk milyar olduğu, akabinde de muhtemelen evrende yalnız olmadığımız ihtimalidir. Yedi milyar insandan yalnızca birisi olarak devam ettiğin hayatta, gördüğün aslan burcu ünlüleri arasında “Madonna” var diye, Madonna olamazsın!

   Aslan burcu insanlar ikiye ayrılır, kendine güvenen aslanlar ve kendine güvensiz yaşayan aslanlar. Kendine güvensiz olan aslanlar için konuşacak olursak eğer güveninizi sarsan etkenlerin üzerinde düşünmeniz gerektiğini göreceksiniz. Egosu zedelenen aslan, özelliklerini yansıtamayacağı için ödüllerinden mahrum kalacaktır. Sizin için her astrolog atıp tutmadı mı, “harikasınız, eline ayna verin gerisi nanay?” Harika olmadığınızı er geç öğrendiğinizde yaşanan yıkımın da ağır olacağı gerçek değil mi? Belki de sorun “gerçek” algısıdır, kaçtığınız gerçek algısına dönüp bir bakın.

   Sil
 7. Merhabalar...Derya'nın Spor Günlüğü'nün başlattığı Blog Keşif Etkinliğinden geldim.G+ ekledim.Burçları ve yorumları takip etmem ama burcumun özelliklerini de taşıdığımı söyleyebilirim.Burcum mu ne? Aslan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba teşekkür ederim, ben camım skıldıkça be karşıma çıktıkça okurım

   Sil
 8. Kesif etkinligime katildigin için tesekkür ederim. Her iki blogumla da takipteyim 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek asıl ben teşekkür ederim 😊

   Sil
 9. Selam keşif etkinliğinden geldim iyiki de gelmişim :) bende sizi beklerim emeğinize sağlıkkk :) kocamannnn sevgilerrrr :)

  YanıtlaSil
 10. Aslan yok mu diye ben diyecektim, Gamze benden önce davranmış 😀 İlk defa güvensiz aslanlardan bahsedildiğini duydum 😉

  YanıtlaSil
 11. Arada saçmalamak lazım blogunu keşif etkinliğinden geliyorum, ve sizi takibe aldım. bende beklerim, sevgiler...
  www.soslubadem.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil